Produkty
Suché stavby, půdní vestavby, podhledy
 
1
Úvod Profil Produkty Technologie Reference Kontakty
content
 

Provádíme veškeré sádrokartonové konstrukce. Mezi ně patří podhledy, příčky, předstěny, kastlíky, půdní vestavby, bytová jádra, vestavěné skříně a police, minerální (kazetové) podhledy ( viz technologické postupy).

Sádrokartonové systémy suché vnitřní výstavby jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích a při opravách bytových, občanských i průmyslových staveb. Využít je lze mimo jiné na montáž podhledů a konstrukcí podkroví. V případě použití speciálních ohebných desek lze v interiéru vytvořit zajímavé ohýbané konstrukce.

Konstrukce obkladů stropů slouží především k zakrytí případných poškozených míst stávajícího stropu anebo nahrazují omítky. Zavěšené podhledy navíc umožňují snížení stropu. Tyto konstrukce slouží také k vytvoření prostoru pro vedení potřebných instalací. Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví. K výstavbě půdních vestaveb jsou sádrokartonové konstrukce ideálním řešením. Systémy suché vnitřní výstavby dokáží splnit i ty nejnáročnější stavebně-fyzikální, technické, konstrukční a estetické požadavky. Při použití děrovaných desek lze dosáhnout zlepšení akustických parametrů interiéru.

Nespornou výhodou těchto systémů je rychlost výstavby, snadná zpracovatelnost, nízká hmotnost, malá dopravní a energetická náročnost a značná variabilita použití. Prakticky vyloučeny jsou mokré procesy, což snižuje technologické prostoje a umožňuje užívat vybudované prostory bezprostředně po jejich dokončení. Snadná je i instalace všech technologických rozvodů, které mohou být prováděny s výstavbou sádrokartonových konstrukcí.

Systémové sádrokartonové konstrukce jsou vhodné k protipožární ochraně staveb. Při použití materiálů specifikovaných v technické dokumentaci a při zachování konstrukčních zásad daných technologickým předpisem je možné dosahovat požárních odolností v rozsahu 15 až 180 minut.

Poslední, neméně významnou výhodou těchto konstrukcí je fakt, že se jedná o ekologické produkty, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí stejně jako jejich výroba.

copyright©RKsádrokartony 2008